monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 23+ )
Otras preguntas
The Civil Rights Act of 1866 a. was vetoed by Congress. b. closed the South to scalawags. c. was instrumental in the establishment of the Fourteenth Amendment.
The protagonist in Daniel Defoe's The Life and Adventures of Robinson Crusoe belonged to the middle class. What was the effect of portraying him as a youth belo
A base has ________ hydrogen ions than an acid. more the same number of less none of the above
How do many indoor environments generally compare to outdoor environments in terms of pollution? Indoor environments are much less polluted than outdoor environ
The cost of a polymer crown is $1,005, The insurance pays 1/2 the cost plus $75. What part of the bill is left for the patient to pay?
Jeb looked through the paper and came across an article called "A Look Back at the Civil War." He wondered if the article had any information on Robert E. Lee.
Jeb looked through the paper and came across an article called "A Look Back at the Civil War." He wondered if the article had any information on Robert E. Lee.
French diplomats demanded a bribe to begin talks with the U.S. diplomats in the _____.
If the formula for a compound is represented by XY2 and the charge on the Y ion is -2, what is the charge in the X ion?
Solve for W T= sqrt(5/(wc)