SweetieSmat
SweetieSmat SweetieSmat
  • 02-08-2018
  • Biology
contestada

Say it costs $2.25 to ride the T. If you ride 2 times a day for the month of July how much would you spend?

Respuesta :

vunderkid
vunderkid vunderkid
  • 02-08-2018

$2.25*31*2=139.5

You will spend $139.5 on July

Answer Link

Otras preguntas

what is the domain of y=log5x? A. all real numbers less than 0B. all real numbers greater than 0C. all real numbers not equal to 0 D. all real numbersI'm sorry
PLEASE HELP ME RIGHT AWAY!!!!!!
What is the distance between the following points?
15 verbes et employez-les à l'infinitif​
Body Composition Weight Management Proteins Carbohydrates Flexibility Is the relative amounts of fat and lean body tissue. Is the ability to maintain a proper b
XYZ Inc. has a cost of common stock of 14%, a cost of preferred stock of 10% percent, an after-tax cost of debt of 4%, and a tax rate of 21%. Given this, which
Plz SOMEONE ANSWER THESE IM SO CONFUSED. Only answer if you actually know I would appreciate it
Why is Vietnam referred to as the "working class" war?
A pole that is 2.9 m tall casts a shadow that is 1.77 m long. At the same time, a nearby tower casts a shadow that is 47.25 m long. How tall is the tower? Round
What has to occur for a collaborative discussion to be successful? All students offer a different perspective about the same topic. All group members are able t